Klub Miłośników Aktywności - ćwiczymy, bawimy, wyzwalamy pozytywną energię i śmiejemy się razem. Nieważny wiek, ani płeć - liczy się przecież dobra zabawa!


Dobra kondycja to żadna fikcja!

2014-03-19 22:12:41, komentarzy: 1

 

     Dzisiejsze zajęcia ze stepem były bardzo gorące. Muzyka wirowała, a wraz z muzyką cała sala. Była moc, determinacja i siła! Nie bierzcie ze mnie przykładu i nie opuszczajcie zajęć przez dłuższy czas, bo odzyskanie formy wcale nie jest takie proste – dziś się o tym przekonałam. Zajęcia ze stepem, które kiedyś z lekkością pokonywałam, dziś udowodniły, że o kondycję trzeba dbać cały czas.  Ćwiczenia od czasu do czasu mogą być tylko rozrywką, miłym spędzeniem czasu lub substytutem spotkań towarzyskich. Naturalnie, każdy jest świadomy i wie w jakim celu się wybiera na ZDROWY KRĘGOSŁUP, TBC, STEP czy AQUA FITNESS, ja też wiem w jakim celu uczęszczam na zajęcia. Cel numer jeden, to odzyskać dawno straconą kondycję. Dla chcącego, nic trudnego! Dobra kondycja wzmacnia mięsień sercowy, zwiększa pojemność i wydolność płuc oraz przygotowuje mięśnie do dużego wysiłku. Silne serce buduje zdrową i mocną tkankę mięśniową, która z kolei zdecydowanie poprawia przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. W przyszłości takie serce będzie mniej podatne na zawały i inne choroby związane z wiekiem czy otyłością. Wydolne płuca są bardziej odporne na choroby, szybciej potrafią się oczyszczać z wydzielin, gdy już dochodzi do infekcji. „Wyćwiczone” płuca dostarczają tlen znacznie wydajniej, niż płuca osoby spędzającej czas w zgarbionej pozycji, przed komputerem czy telewizorem.

     Dobrze zbilansowana dieta sprawia, że chudniemy ale sama dieta, bez ruchu spowoduje, że nasze ciało  będzie szczuplejsze, ale nie będzie prezentowało się atrakcyjnie - bez ćwiczeń zyskamy zwisającą skórę i sflaczałe mięśnie. Aktywność fizyczna znacznie przyspieszy proces odchudzania, ponieważ jak już wspomniałam aktywizując mięśnie przyspieszysz spalanie kalorii. Taki proces zachodzi nawet w okresie potreningowym.

     Iwona przekazała nam dziś moc i energię w zestawie ćwiczeń, które były świetną „pigułką” wzmacniającą nie tylko serce i płuca, ale mającą także istotny wpływ na naszą sylwetkę i dobry nastrój. Pot płynął strumieniami, a my ćwiczyliśmy kondycję fizyczną i świetnie się przy tym bawiliśmy. Po intensywnym wysiłku ciało było spocone, zmęczone ale  szczęśliwe. Muzyka i układ choreograficzny wprawiły ludzkie machiny w wirujący fitness na stepie. Zajęcia jak zawsze przygotowane na wysokim poziomie instruktorskim, więc kto chciał mógł skorzystać z tego, co dziś Iwona nam tak ładnie przygotowała.

     Kompozycja choreografii, muzyka, tempo oraz wskazówki dotyczące ćwiczeń były dziś fantastyczną drogą do celu odzyskania dawno utraconej kondycji. Teraz tylko zostało regularnie i stopniowo korzystać z dobrodziejstw tej wspaniałej fitnessowej drogi, a cel przy pomocy instruktora i naszej systematyczności na pewno zostanie osiągnięty!

 

Ewelina

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • ZOFIA 12:11, 20 kwietnia 2014

    po takim treningu aż chce się żyć!


    ZOFIA

    Odpowiedz

nasze ćwiczenia

Aero-Dance Fitness Żary wrzesieñ 2017r.

Aqua Fitness - lipiec 2017r.

Drodzy Klubowicze!
Jeżeli szukacie na stronach naszego klubu zdjęć i nie możecie znaleźć tych, które Was szczególnie interesują - proponuję od razu odwiedzić GALERIĘ. Właśnie tam po lewej stronie najdują się albumy, a w nich rozmaite zdjęcia, które są związane z klubem AERO-DANCE ŻARY. Najnowsze zdjęcia znajdują się w albumach po lewej stronie. Serdecznie zapraszam do oglądania.
sierpień 2015 i Free Fitness
z Aero-Dance Żary
DZIEŃ KOBIET 2015
Tak ćwiczyliśmy 5 maja 2014 r.

Pobierz pliki

zaprzyjaźniony klub fitness
w Karpaczu

walentynkowy fitness - luty 2014
Tak ćwiczyliśmy 6 i 7 lutego 2013 r.
25 czerwca 2012 r. - jak jest podczas ćwiczeń w AERO-DANCE? Uśmiechy mówią same za siebie - więcej możesz zobaczyć w galerii!
Nasza instruktorka regularnie uczestniczy w warsztatach, konwencjach, szkoleniach i targach fitness w najrozmaitszych miastach Polski, a wszystko dlatego żeby dawać nam profesjonalnie zdrowy przykład ćwiczeń!
Zajęcia AQUA FITNESS w dniu 24 maja 2012 r. na pływalni "WODNIK". Reszta fot w ALBUMIE NR 6
Majowe ćwiczenia w AERO-DANCE
Iwona Cieślik sprawdza się jako instruktor fitness zarówno dla amatorów, dla profesjonalistów, jak i dla dzieci!
Zajęcia  Aqua Fitness w dniu 22.03.2012 na żarskim "WODNIKU"
(więcej zdjęć znajdziesz w galerii)