Klub Miłośników Aktywności - ćwiczymy, bawimy, wyzwalamy pozytywną energię i śmiejemy się razem. Nieważny wiek, ani płeć - liczy się przecież dobra zabawa!


Dobroczynny wpływ ćwiczeń z fitball

2012-05-09 23:15:14, komentarzy: 0

 

Kto dziś był na fitnessie w AERO-DANCE ŻARY wie jaki rodzaj wysiłku daje fitball. Fitball to duże gumowe, kolorowe piłki, z którymi ćwiczymy przy ul. Zapolskiej w Żarach.  Wiem, że część osób, które nie miały doświadczenia z fitball  z  rezerwą i pewnego rodzaju przerażeniem patrzy na pozornie wielkie piłki obawiając się, jak przy ich użyciu dobrnąć do końca zajęć. Oczywiście dzieje się tak tylko na początku i zupełnie niepotrzebnie, bo już zaraz po rozpoczęciu ćwiczeń Iwona instruuje jak wykonywać ćwiczenia  oraz koryguje jeśli je wadliwie wykonujemy.  Ćwiczenia z fitball nie należą do ćwiczeń prostych ale są przyjemne i bardzo pożyteczne dla naszego organizmu.  Wśród wielu zwolenników tej przyjemnej, dmuchanej piłki użycie jej stanowi pierwszorzędną zabawę (osoby, które ćwiczyły dzisiaj w moim sąsiedztwie wiedzą o czym mowa - powrót do dzieciństwa :):):) ). Ćwiczenia z gumową piłką to nie tylko zabawa ale i przyjemna praca wielu grup mięśniowych poprzez nieustanne utrzymywanie równowagi. Oprócz tego, ćwiczenia skutecznie poprawiają koordynację ruchową, mają wpływ na poprawę napięcia mięśniowego, zmniejszają bóle pleców. Podejrzewam, że na pewno interesującym będzie fakt, że ćwiczenia z fitball dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami (badania z Uniwersytetu Waterloo w Ontario, Kanada). To oczywiście nieliczne zalety wśród wielu innych, o których jak znam siebie mimochodem pewnie i tak wspomnę. Świetną sprawą jest, że ćwiczenia z fitball nie mają ograniczeń wiekowych – ćwiczyć może każdy, kto tylko ma na to czas i ochotę. Dodatkowo nie trzeba dźwigać ciężarów żeby pobudzić pracę mięśni kończyn górnych i dolnych. Wystarczy prawidłowo, zgodnie ze wskazówkami Iwony wykonywać serie ćwiczeń, by móc poczuć na drugi dzień efekt swojej pracy. Oczywiście o zakwasach nie ma mowy, bo Iwona przykłada się z należytą starannością do tego, żeby nikt z nas nie czuł dyskomfortu zarówno podczas ćwiczeń jak i po ćwiczeniach. Dlatego też wiemy jak bardzo ważny jest stretching i nikt z nas się nie leni podczas rozciągania mięśni (nawet ja się staram rozciągnąć przyzwoicie). Kiedy nasza Pani Instruktor podpuszcza nas  pytaniem: „w jakich okolicach bolą was mięśnie?” – zawsze mogę odpowiedzieć, że jeśli już tak się zdarzy, to zwykle w rejonie ulicy Konopnickiej, bo tam właśnie mieszkam – a konkretnie bolącego mięśnia nie jestem w stanie określić, bo mało kiedy dokucza ;). Dobrze, nie mądrze się już – jeśli ktoś chce zaczerpnąć fachowej wiedzy na temat ćwiczeń z fitball, niech pyta naszą Iwonkę. Jej wiedza i doświadczenie w tej materii na pewno rozwieją ewentualne wątpliwości. Kończąc odsyłam do zakładki „Na Zdrowie”, umieściłam tam króciuteńki filmik (niespełna 3 minutki) o wpływie sportu na zdrowie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam do oglądania.

Dziękuję za dzisiejsze, wspólne ćwiczenia i do zobaczenia na sali :)

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

nasze ćwiczenia

Aero-Dance Fitness Żary wrzesieñ 2017r.

Aqua Fitness - lipiec 2017r.

Drodzy Klubowicze!
Jeżeli szukacie na stronach naszego klubu zdjęć i nie możecie znaleźć tych, które Was szczególnie interesują - proponuję od razu odwiedzić GALERIĘ. Właśnie tam po lewej stronie najdują się albumy, a w nich rozmaite zdjęcia, które są związane z klubem AERO-DANCE ŻARY. Najnowsze zdjęcia znajdują się w albumach po lewej stronie. Serdecznie zapraszam do oglądania.
sierpień 2015 i Free Fitness
z Aero-Dance Żary
DZIEŃ KOBIET 2015
Tak ćwiczyliśmy 5 maja 2014 r.

Pobierz pliki

zaprzyjaźniony klub fitness
w Karpaczu

walentynkowy fitness - luty 2014
Tak ćwiczyliśmy 6 i 7 lutego 2013 r.
25 czerwca 2012 r. - jak jest podczas ćwiczeń w AERO-DANCE? Uśmiechy mówią same za siebie - więcej możesz zobaczyć w galerii!
Nasza instruktorka regularnie uczestniczy w warsztatach, konwencjach, szkoleniach i targach fitness w najrozmaitszych miastach Polski, a wszystko dlatego żeby dawać nam profesjonalnie zdrowy przykład ćwiczeń!
Zajęcia AQUA FITNESS w dniu 24 maja 2012 r. na pływalni "WODNIK". Reszta fot w ALBUMIE NR 6
Majowe ćwiczenia w AERO-DANCE
Iwona Cieślik sprawdza się jako instruktor fitness zarówno dla amatorów, dla profesjonalistów, jak i dla dzieci!
Zajęcia  Aqua Fitness w dniu 22.03.2012 na żarskim "WODNIKU"
(więcej zdjęć znajdziesz w galerii)